Teknoloji

Tesla’nın Hyperloop’undan Yeni Rekor

Tesla’nın kendi Hyperloop pod’u 220 mph’lik test çalışmasıyla rekor kırdı

Hiç hata yapmayın, Elon Musk şimdi Hyperloop fikrinin ticarileştirilmesini çok ciddiye alıyor. Musk’a göre Tesla markalı Hyperloop podu 220 mph (355 km / s) hızla vurdu ve bu hafta başlarında düzenlenen Hyperloop Pod Yarışması’nda WARR ekibinin öğrencileri tarafından hazırlanan 201 mph hız rekorunu kırdı. Her iki kayıt da, Hawthorne Kaliforniya’daki şirkete paralel uzanan 0,8 mil uzunluğundaki SpaceX Hyperloop test pistinde gerçekleşti.

 

Hızlı, Tesla Hyperloop , Musk’un test tüpünün (yakınında) vakumda mümkün olduğunu düşündüğü süpersonik hızların herhangi bir yerine yakın değildir. Tesla Hyperloop ile elde edilen sadece 20 mph’lik marj, öğrencilerin birlikte çalışmak zorunda kaldıkları nispeten ufak bütçeler göz önüne alındığında, WARR başarısını daha da etkileyici hale getiriyor. Musk, kaydını açıklayan Instagram gazetesine göre, “önümüzdeki ayda 500 km / saat’in (sesin yaklaşık yarısı kadar hızı) geçebileceğini” düşünüyor.

Elon Musk, ilk olarak Ağustos 2013’te yayınlanan, insan yolcusu sayısını 800 mil hızla taşıyabilen alüminyum kapsülleri çağıran bir raporda Hyperloop konseptini ayrıntılarıyla anlattı. Musk o sırada, bir prototipin geliştirilmesinin onun en öncelikli olması bir iki yıl sürebileceğini söyledi. Konferans görüşmesi sırasında “Ancak bu benim öncelikli konulardan oldukça uzak olacak” dedi ve üç ya da dört yıllık bir ihtimal daha olası demişti.

About the author

Işık Hızıツ

Gelecekteyim – Geleceği Önemsiyoruz!

Add Comment

Click here to post a comment