Otomobil

Skoda Kodiaq için geri sayım başladı.

Skoda Kodiaq için geri sayım başladı.

Skoda’nın büyük bir merakla beklenilen SUV modeli Kodiaq çok beklenen otomobiller arasında ilk sıralarda olmayı başarmış gibi görünüyor. Son günlerde çok konuşulan Kodiaq SUV segmentinde Skoda’yı ülkemizde de temsil edecek.  Başarılı markanın ülkemizde son yıllarda gösterdiği satış dikkate alındığında SUV modeli Kodiaq’ın da oldukça büyük bir ilgi görmesi bir raslantı değil.

Bilindiği üzere ülkemizde genel olarak SUV modellerde geniş bir iç mekan aranmakta ve Kodiaq modelde sahip olduğu geniş iç mekan avantajlarıyla büyük bir ilgi çekmiş görünüyor.

Yapılan son açıklamalarla birlikte Skoda SUV modeli Kodiaq’ın ne zaman ülkemizde satışa sunulacağı da belli oldu. Aracın Nisan ayı sonlarınada Türkiye’de yerini alması bekleniyor. Henüz satışa çıkacağı net bir tarih verilmese de en geç Mayıs ayının başlarında satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Marka Mart ayında Octavia modelinin de yeni yüzünü satışa sunmuştu.

Kodiaq için en çok merak edilen konularda birisi de fiyatı, henüz Kodaiq için fiyat açıklaması yapılmadı.

Skoda Kodiaq Detaylı Özellikleri

2017 yılının en çok tercih edilen SUV modelleri arasında yer almasına kesin gözüyle bakılan 2017 Skoda Kodiaq modelinin ülkemizde satışa sunulacak versiyonu için tüm detaylar Skoda Türkiye tarafından resmi bir şekilde açıklandı.

5 farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacağı bildirilen SUV hem benzinli hem de dizel olarak satışa açılacak. 1.4 litre ile 2.0 litre motor hacimlerine sahip  satışa sunulacak aracın farklı güç seçenekleri de olacak.

Konfor, Normal ve Spor olarak 3 farklı sürüş moduna sahip araçta yakıt ekonomisine önem verildiği kadar performansa da aynı şekilde önem verildiğine vurgu yapılıyor.

Motor seçeneklerine bağlı olarak manuel veya otomatik şanzımanla tercih edilecek olan Kodiaq modelinin fiyat listesinin de yakın bir zaman içerisinde açıklanması bekleniyor.

Sahip olduğu tasarım, motor teknolojisi ve teknolojileriyle 2017 Skoda Kodiaq modelinin gerçek bir SUV olduğunu ifade etmek gerekir. Aracın motor seçeneklerine bakıldığında yüksek güç ve tork değerleri göze çarpan özelliklerden. Ayrıca tasarım ve teknolojisiyle birlikte Kodiaq modelinin en zor yol şartlarında bile sahibini üzmeyeceği net bir şekilde görülüyor.

4.697 mm uzunluk, 1.822 mm genişlik, 1.676 mm yükseklik ve 2.791 mm aks genişliği bulunan aracın, görünüm olarak ele alındığında ise sert ve kaslı bir yapıya sahip olmasıyla beğeni topluyor. Hem iç hem de dış tasarımda ise sportif detaylara yer verildiği de görülüyor.

Güvenlik ve rahat bir sürüş için tüm detayların düşünüldüğü aracın bünyesinde şehiriçi acil frenleme, ön bölge asistanı, arka trafik uyarı, kör nokta algılama ve uyarı, şerit takip, adaptif hız kontrol sistemi gibi son derece gelişmiş teknolojilere yer veriliyor. Sistemlerden de görüldüğü üzere araçta güvenliğe büyük bir önem verilmektedir.

Araç 1.4 litre ve 2.0 litre hacminde TSI benzinli ve 2.0 litre hacminde TDI motor seçeneğiyle piyasaya giriş yapacak. 1.4 litre hacmindeki TSI benzinli motor 125 HP ve 150 HP olmak üzere 2 farklı güç seçeneğiyle tercih edilebilecek olup 2.0 TSI benzinli motor ise 180 HP güç değeriyle satın alınabilecek.

Dizel motorda ise 2.0 litre hacmindeki TDI motor 150 HP ve 190 HP güç değerleriyle sunulacak.

5 ve 7 kişilik oturma düzenleriyle iki farklı versiyonla satışa sunulacak olan Kodiaq’ın hem ön hem de arka bölümde ortalamanın üzerinde bir diz mesafesine sahip olduğu görülüyor. Ayrıca her iki versiyonda da oldukça geniş bir bagaj hacmi sunulacak.

6,5 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran standart bir şekilde sunulmakta olup üst donanım seviyelerinde ise 8 inçlik bir multimedia ekran bulunmaktadır.

About the author

Işık Hızıツ

Gelecekteyim – Geleceği Önemsiyoruz!

Add Comment

Click here to post a comment