Mobil

Samsung, Eski Note 7’leri yenilenmiş bir cihaz olarak geri getirmeyi planlıyor.

Samsung, Eski Note 7’leri yenilenmiş bir cihaz olarak geri getirmeyi planlıyor.

Samsung Galaxy S8 lansmanının öncesinde, şirket, Note 7 cihazlarını geri dönüştürme planlarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Süreç üç bölümden oluşuyor: “çevre dostu” üçüncü parti şirketlerin yardımı ile metal parçalar çıkaran kamera modülleri ve yarıiletkenler gibi kurtarılabilir bileşenleri kurtarmak ve “varsa” yenilenmiş cihaz olarak satmak.

Duyuru, Samsung’un başlangıçta geçen sonbaharda, Note 7’yi elden çıkarılacağını söylediğinde onlara geri adım attığını ve bunları onarmaya veya yenilemeyi planlamadığına dikkati çekti. Bunun yerine, Samsung, aşırı ısınmayı önlemek için daha küçük bir batarya ile birlikte geleceği yönünde söylentilerin yenilenmiş bir cihaz olarak satılması için yerel yetkililer ve taşıyıcılarla birlikte çalışacağını duyurdu. Şirket, satışların onaylanması için yerel firmalarla çalışarak mevcut pazarlarını belirleneceğini söyledi.

Samsung, The Verge’ye yaptığı açıklamada, “Yenilenmiş cihazları tanıtmanın amacı yalnızca çevresel etkileri azaltmak ve en aza indirmektir” dedi. Ayrıca, daha fazla ayrıntı açıklandığında telefonun tamamen yeniden adlandırılabileceğini ima etti. “İsim, teknik şartname ve fiyat aralığı da dahil olmak üzere ürün ayrıntıları, cihaz kullanılabilir olduğunda duyuracaklarını bildirildi. Samsung, ABD’de kiralık veya satılık olarak yenilenmiş Galaxy Note 7 cihazlarını sunmayacak. ”

Greenpeace protestocuları şirketin Mobil Dünya Kongresi açılış konuşmasını geçen ay durdurarak, şirketin 4,3 milyon geri çağrılan cihazıyla ne yapacaklarını sormuşlardı.  Samsung’un geri dönüşüm planlarının gelmesi ile Greenpeace bir blog yazısında “Samsung’un duyurusu, Note 7s’den itibaren akıllı telefonları geri dönüştürmek için yeni bir yol belirleme çabasını göstermek için ilk adım” başlıklı haber yayınladı. Greenpeace, Samsung’un milyonlarca kullanıcısının sesimizi duyacağından, sözünü yerine getirdiğinden emin olacağız. ” sözleriyle ekleme yaptı.

About the author

Işık Hızıツ

Gelecekteyim – Geleceği Önemsiyoruz!

Add Comment

Click here to post a comment