Gelecek & Konsept Mobil

Samsung, Bükülebilir Ekranlı Telefonlar Yolda!

Samsung, Bükülebilir Ekranlı Telefonlar Yolda!

Samsung, Koreli kaynaklardan gelen bilgiye göre bu senenin 4. çeyreğinde katlanabilir ekranlı telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor.

Akıllı Telefon sektörü sürekli gelişiyor, ancak özellikle tasarım konusunda aynı hızda ilerlediği söylenemez. Telefonlar, genellikle bir önceki telefonun biraz daha farklı hali ki özellikle işletim sistemindedi güncellemeler ile veya donanım artıları ile ortaya çıkıyorlar. Eskiden her telefon, bir önceki telefondan fiziksel özellikleri de farklı olarak mesela daha büyük olacak şekilde duyurulurdu. Telefonların tablet boyutuna yaklaşması, bu politikayı da engellemeye şimdiden başladı. Piyasa ise ne istiyor ? Alışılmışın dışında tasarımlar bu sektör için şu anda acil durum planı.

CES 2013’te Samsung, bükülebilir OLED ekranı YOUM serisini yayınlanmıştı. Birçok kişinin ilgisini çeken teknoloji, gelecekte olacak telefonların şeklini belirlese dahi bu teknolojinin nasıl çalışacağı büyük merak ile beklemekte, Youm tasarımsal açıdan da sektöre yeni bir kapı açabilecek bir ürün.

Kore merkezli bir site, Samsung’un bu prototipi üçüncü çeyrekte kullanacağını duyurdu. Tabii bu yalnızca bir iddia olduğu için kesinliği yok. Eğer Samsung böyle bir atak yapar ise sektörün tüm seyrini kendi yönünde pozitif olarak değiştirebilir, Telefon kullanıcılarının yüksek oranda çoğunluğu tasarımsal yenilikleri takip edebilecek düzeyde, tabi ki işlevsel olarak kendini koruduğu sürece…

Ne zaman çıkacağı bilinmese de 2018 yılına yaklaştıkça bu konulardan çok daha fazla söz edeceğimiz kesin ve bu teknoloji ile birçok yeniliğin birlikte geleceğini de unutmayalım.

About the author

Işık Hızıツ

Gelecekteyim – Geleceği Önemsiyoruz!

Add Comment

Click here to post a comment